Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – Dalyviai ir tvarkaraštis

By 2023-02-14 21 kovo, 2023 Lažybų prognozės

Nacionalinė Lietuvos Eurovizijos atranka įsibėgėjo, tačiau kas atstaus Lietuvą Liverpulyje, Jungtinėje Karalystėje, vis dar išlieka neaišku.

Net 30 skirtingų atlikėjų bei grupių varžosi dėl nugalėtojos vardo ir teisės atstovauti Lietuvą didžiausiame dainų konkurse Europoje – Eurovizijoje.

Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – atrankinės laidos

Nacionalinėje Eurovizijos atrankoje įvyko dvi atrankinės laidos, kuriose buvo kovojama dėl vietos finale. Pirmoji atrankos laida įvyko sausio 21-ąją, kurioje susitiko pirmasis 15-ukas.

Pirmoje atrankos laidoje komisiją sudarė Ramūnas Zilnys, Leonas Somovas, Jievaras Jasinskis, Giedrė Kilčiauskienė ir Ieva Narkutė.

Pirmosios laidos metu žiūrovai balsavo 6103 kartus, o iš atrankos buvo pašalinti Aistė Pilvelytė, W.I, Multiks, Justin 3 feat. Dj AugstYno bei Justa Rubežiūtė.

Pirmąją vietą laidoje užėmė maksimalų taškų skaičių (24) surinkusi Rūta Mur, antroje vietoje liko Gabrielius Vagelis, kuris žiūrovų balsavime užėmė antrąją vietą, o Alen Chicco bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą.

Antroji atrankos laida  vyko po savaitės – sausio 28-ąją. Šį kartą komisiją sudarė R. Zilnys, Vytautas Bikus, Stano, Giedrė Kilčiauskienė ir I. Nakrutė.

Šiame etape iškrito I.T., Melona, The Pixls, Viktorija Faith ir Voldemaras Petersons.

Čia maksimalų balų skaičių, 24, surinko Beatrich, antrąją vietą su 18 taškų užėmė Monika Linkytė, o trečiąją – Mario Junes su 13 taškų. Antrąją vietą tarp žiūrovų užėmė Agnė, tačiau ji iš komisijos negavo nė vieno balo ir liko šešta.

Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – pusfinaliai

Pirmasis nacionalinės atrankos pusfinalis įvyko vasario 4-ąją, kuriame iš 10 dalyvių į didįjį finalą pateko penki.

Čia iš kovos pasitraukė Alen Chicco, Baiba, Joseph June, Noy ir Donata.

Pirmajame pusfinalyje pirmąją vietą su 20 taškų užėmė Rūta Mur. Tiesa, ji tiek tarp komisijos, tiek tarp žiūrovų balsų užėmė antrąją vietą. Didžiausią komisijos įvertinimą gavo Petunija, kuri su 19 taškų liko antra, o daugiausiai žiūrovų palaikymo sulaukęs II Senso pasirodymas užėmė trečiąją vietą.

Antrajame pusfinalyje ryškaus favorito taip pat nebuvo. Didžiausią komisijos balą gavusi Beatrich užėmė pirmąją vietą su 20 taškų, tačiau tarp žiūrovų balsų ji liko tik trečia. Antrąją vietą užėmė Paulina Paukštytė, o trečiąją – Monika Linkytė. Daugiausiai žiūrovų balų gavusi MoonBee liko ketvirta.

Eurovizijos atranka Lietuvoje 2023 – Finalas

Didysis atrankos finalas įvyks vasario 18-ąją, kuriame varžysis 10 atlikėjų: Beatrich, Gabrielius Vagelis, II Senso, Justė Kraujelytė, Mario Junes, Monika Linkytė, MoonBee, Paulina Paukštaitytė, Petunija ir Rūta Mur.