Ypatingas Šaro sugrįžimas į Kauną: ar „Žalgiris“ pajėgus pasipriešinti Eurolygos milžinei?

Šį vakarą Kaune – ypatingas sugrįžimas. Į „Žalgirio“ areną sugrįžta kauniečių mylimas ir Kauno „Žalgirį“ į aukštesnį lygį pakėlęs buvęs vyriausiasis komandos treneris Šarūnas Jasikevičius.

Šį kartą strategas stovės priešingoje barikadų pusėje ir diriguos „Barcelona“ komandos žaidėjams. Nors ir nebus daugiatūkstantinės fanų minios pasitikti „Žalgirio“ fanų numylėtiniui, tačiau krepšinio pasaulyje yra jaučiama ypatinga atmosfera. Vis dėlto, iškyla pagrindinis klausimas: ar „Žalgiris“ sugebės mesti rimtą iššūkį Š. Jasikevičiui ir „Barcelona“ ekipai?

Net ir pačiam Šarui stovinčiam už „Žalgirio“ vairo sunkiai sekėsi kovoti su „Barcelona“ žvaigždėmis. Per devynis susitikimus, kai už kauniečių vairo stovėjo Š. Jasikevičius, „Žalgiris“ katalonus įveikė vos du kartus ir paskutinį kartą tai padarė 2018-ųjų  kovą. Negana to, „Barcelona“ savo komandoje dabar jau turi vieną geriausių trenerių Europoje, o „Žalgiris“ yra įkritęs į gilią duobę Eurolygoje.

Kauniečiai per paskutines septynerias rungtynes iškovojo tik vieną pergalę ir šiuo metu turi jau penkių pralaimėjimų iš eilės seriją. Tiesa, ne geriausiomis nuotaikomis į kauną atvyko ir „Barca“. Praėjusią savaitę Eurolygos lyderiai nusileido Vilerbano ASVEL ekipai (68:80) ir taip nutrūko jų septynių pergalių serija. Negana to, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai 90:100 šios savaitės pradžioje nusileido ir vietiniame fronte, kai turėjo pripažinti „Valencia“ klubo pranašumą.

Šį vakarą Kaune susitiks itin skirtingo braižo komandos: nors „Barca“ ir yra pripildyta žvaigždžių ir tikrų puolimo mašinų, būtent katalonai yra pirmoje vietoje pagal praleidžiamus taškus Eurolygoje (vid. 70.5), kai tuo tarpu kauniečiai yra penktoje vietoje nuo galo praleisdami po 81,2 taško per susitikimą.

Kauniečių pagrindinis pranašumas yra tolimi metimai. „Žalgiris“ yra vienintelė komanda Eurolygoje metanti tritaškius tiksliau negu 40 proc. ir tai daro 41,1 proc. tikslumu. Pagal šį rodiklį „Žalgiris“ yra vienvaldis Eurolygos lyderis. Svečiai iš Barselonos pagal pataikymą iš toli rikiuojasi devintoje vietoje ir iš toli pataiko 37,9 proc. tritaškių. Įdomu tai, kad abi ekipos yra vienos rečiausiai pataikančios iš toli. Po 8,2 tolimo metimo per rungtynes įmetantys žalgiriečiai pagal šį rodiklį yra 13-oje vietoje, kai „Barca“ yra atsidūrusi vos 15-oje (vid. 7,8).

Vis dėlto TOPsport ekspertai neabejoja, jog „Žalgiris“ bus suvaržytas katalonų gynybos gniaužtuose iš kurių jiems ištrūkti taip ir nepavyks. TOPsport prognozuoja, jog žalgiriečiai pelnys 73 taškus, o to pergalei nepakaks. Lietuvos čempionų šansai nutraukti savo nesėkmių seriją šį vakarą yra vertinami 25 proc., kai „Barcelona“ ekipos galimybės sugrįžti į pergalingą kelią – 75 proc.