„US Open“ finišo tiesioji: perrašyta kanadiečio istorija ir nesustabdomas N. Djokovičius

Paskutinio šių metų didžiojo kirčio turnyro „US Open“ finišo tiesioji jau yra pasiekta. JAV vykstančiame turnyre liko keturi stipriausi pasaulio tenisininkai.

Pirmajame pusfinalyje grumsis jaunoji Kanados žvaigždė Felixas Auger-Aliassime. Jis tapo pirmuoju kanadiečiu, kuriam pavyko patekti į „US Open“ turnyro pusfinalį. Įdomu tai, kad F. Auger-Aliassime nėra iškovojęs nė vieno titulo ATP turnyruose per visą savo karjerą. 21-erių tenisininkas žaidė aštuoniuose finaluose ir juos visus pralaimėjimo.

Jo varžovu pusfinalyje tapo antroji pasaulio raketė Daniilas Medvedevas. 25-erių rusas 2019-aisiais žaidė „US Open“ turnyro finale, tačiau tuomet po penkių setų kovos pralaimėjo Rafaeliui Nadaliui. Didžiojo kirčio turnyro finale D. Medvedevas žaidė ir šį sezoną, kai po trijų setų kovos „Australian Open“ turnyre pralaimėjo Novakui Djokovičiui.

TOPsport lažybininkai nemano, kad patirties stokos turinčiam F. Auger-Aliassime gali pavykti pasipriešinti itin grėsmingam varžovui. TOPsport D. Medvedevo šansus žengti į finalą vertina 80 proc., kai kanadiečio – 20 proc.

Kitame pusfinalyje susitiks istoriją bandantis perrašyti N. Djokovičius ir puikią sportinę formą demonstruojantis Alexanderis Zverevas. Absoliutus šio turnyro favoritas N. Djokovičius sieks tapti trečiuoju tenisininku istorijoje ir pirmuoju šiame amžiuje, kuriam pavyktų iškovoti visus keturis Didžiojo kirčio titulus per vieną sezoną. Kol kas serbui yra pavykę iškovoti tris titulus per vienerius metus ir jis tai padarė dukart.

Jo varžovu taps olimpinis čempionas A. Zverevas, kuris Tokijo Olimpinių žaidynių pusfinalyje ir susidorojo su serbu. Be Olimpinio aukso vokietis gali pasigirti ir žaidimu Didžiojo kirčio finale. Vienintelis A. Zverevo pasirodymas finale vyko būtent „US Open“ turnyre praėjusiais metais. Tuomet vokietis nusileido Dominicui Thiemui.

TOPsport ekspertai šioje poroje mato daugiau intrigos ir N. Djokovičiaus šansus žengti į finalą vertina 65 proc., kai A. Zverevo galimybės yra įvertinos 35 proc.

Iš visų keturių likusių tenisininkų, daugiausiai šansų tapti čempionu yra suteikiama pirmajai pasaulio raketei. N. Djokovičiaus šansai yra vertinami 55 proc., D. Medvedevo galimybės yra vertinamos 25 proc., A. Zverevo – 15 proc., o F. Auger-Aliassime – 5 proc.

Įdomu tai, kad dar prieš turnyro startą N. Djokovičiaus šansai buvo vertinami geriau ir serbo tikimybė triumfuoti „US Open“ turnyre buvo vertinama 60 proc.