Dar vienas iššūkis Rusijoje: ar gali „Žalgiris“ sustabdyti buvusius žalgiriečius?

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų išvyka į Rusiją prasidėjo pralaimėjimu, tačiau vis dar gali būti laikoma sėkminga – reikia tik šį vakarą įveikti Sankt Peterburgo „Zenit“ ir dviguba savaitė būtų užbaigta su viena pergale.

Kauniečiai antrajame rate ima tuos pačius taškus, kaip ir pirmajame: „Žalgiris“ antrą kartą įveikė Maskvos srities „Chimki“ ir lygiai taip pat, antrą kartą pralaimėjo Maskvos CSKA krepšininkams. Laikantis tokių tendencijų, žalgiriečių lauktų dar vienas pralaimėjimas, kadangi pirmajame rate pergalę šventė „Zenit“ 83:75.

Tuomet kauniečius nužudė Austinas Hollinsas ir Willas Thomasas, tačiau šį kartą, panašu, jog labiausiai reikės saugotis puikiai pažįstamų buvusių žalgiriečių. Pastaruoju metu puikias sportines formas demonstruoja ir vis geriau tarpusavyje susižaidžia Kevinas Pangosas ir Artūras Gudaitis.

Pastarasis per paskutines dvejas rungtynes renka po 23,5 taško, 4,5 atkovoto kamuolio ir 26 naudingumo balus. Per šiuos du susitikimus A. Gudaitis pataikė 17 dvitaškių iš 22. Didžioji centro pelnytų taškų suma yra renkama žaidimu du prieš du, kur labiausiai ir pasitarnauja K. Pangosas. Įžaidėjas per paskutinius dvejus mačus renka po 17,5 taško, 8 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų. Pagal rezultatyvius perdavimus K. Pangosas yra ketvirtas visoje lygoje atlikdamas po 6,4 perdavimo per rungtynes.

„Zenit“ gretose nubausti taip pat puikiai gali ir kitas buvęs žalgirietis K.C. Riversas, kurio pavojingiausias ginklas – tolimi metimai (38,8 proc.). Be K.C. Riverso iš toli puikiai taip pat pataiko buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Billy Baronas (42,6 proc.), vienas komandos lyderių Willas Thomasas (47,1 proc.), tas pats K. Pangosas (36,5 proc.) bei Austinas Hollinsas (35,3 proc.).

Prieš mačą Sankt Peterburge žalgiriečių strategas Martinas Schilleris labiausiai ir akcentavo gynyba prieš „Zenit“ žaidimą du prieš du ir pavojingus šeimininkų ginklus prie trijų taškų zonos.

TOPsport lažybininkai prognozuoja, kad būtent „Zenit“ pataikys daugiau tolimų metimų rungtynėse, tačiau taikliau iš trijų taškų zonos atakuos „Žalgiris“. Vis dėlto, geresnio taiklumo turėtų nepakakti, kadangi TOPsport ekspertai pergalę ir vėl prognozuoja „Zenit“. Sankt Peterburgo ekipos šansai yra vertinami 70 proc., kai „Žalgirio“ – 30 proc.

Visi rungtynių statymai.