Draudžiama lošti nuotolinius stalo lošimus ir lošimus a kategorijos automatais asmenims, kuriems nėra sukakę 21 metai. Draudžiama lošti asmenims, kuriems nėra sukakę 18 metų. įspėjame: neatsakingas lošimas gali tapti priklausomybės nuo azartinių lošimų priežastimi
TOPsport
 

Atsakingas lošimas

Atsakingas lošimas


Azartiniai lošimai yra laisvalaikio praleidimo būdas, kuris gali teikti ne tik teigiamas emocijas, todėl pati svarbiausia azartinių lošimų dalis – atsakingas lošimas.

Prieš kiekvieną statymą derėtų puikiai įsivertinti – ar statymas atliekamas iš laisvų, pramogoms skirtų pinigų.

Lošiant neatsakingai, azartiniai lošimai gali tapti didele ir sunkiai sprendžiama problema, gali sukelti priklausomybę, dėl kurios asmenys gali prarasti visas pinigines lėšas, turtą, įsiskolinti ir apsunkinti tiek savo, tiek aplinkinių gyvenimus.

NEPILNAMEČIAI IR LOŠIMAS


UAB „Top Sport“ griežtai atlieka visų klientų asmens tapatybės, įskaitant ir amžiaus, tikrinimą. Jaunesniems nei 18 metų asmenims draudžiama dalyvauti azartiniuose lošimuose.

Jeigu įtariate, kad jaunesnis nei 18 metų asmuo dalyvauja azartiniuose lošimuose susisiekite su mumis ir praneškite apie tai, kad galėtume imtis atitinkamų veiksmų.

PRIKLAUSOMYBĖS NUO LOŠIMŲ TESTAS


Kiekvienam lošėjui, kuris užsiima azartiniais lošimais, yra rekomenduojama atlikti priklausomybės nuo lošimų testą. Net jeigu lošėjui ir atrodo, kad situacija yra kontroliuojama, tačiau priklausomybė lošimui gali užklupti itin netikėtai.

Priklausomybės nuo lošimų testas nustato lošėjo priklausomybės lygį, pateikia patarimus kaip padėti sau ir būdus, kaip galima sulaukti profesionalios pagalbos.

Priklausomybės nuo lošimų testas

PROBLEMINIO LOŠIMO RIZIKA


Jeigu lošimas užima didžiąją dalį Jūsų laiko, jam yra skiriama didesnė pinigų dalis nei pagrindiniams poreikiams patenkinti, siekiate atsilošti, lošimams skiriamas biudžetas viršija Jūsų realias pajamas, tęsiate lošimą ignoruodami galimas pasekmes – Jūs galimai Probleminis lošėjas.

Priklausomybė nuo azartinių lošimų yra dar kitaip žinoma kaip kompulsyvus lošimas arba ludomanija. Būtent šiais atvejais asmuo negali kontroliuoti savo impulso lošti net ir tuo metu, kuomet supranta, kad lošimas sukelia kančias jiems patiems ar jų artimiesiems. Probleminio lošimo pasekmės gali būti susijusios tiek su profesine veikla, tiek su šeimynine padėtimi, tiek su psichine sveikata.

Neatsakingas lošimas gali sukelti nerimą, neviltį, apatiją, pyktį. Finansinės problemos, skolos, suprastėję santykiai šeimoje, su draugais, darbe, nesėkmingi bandymai sustabdyti kompulsyvų lošimą bei sukilę neigiami jausmai gali privesti prie depresijos ar psichosomatinių sutrikimų, tokių kaip širdies skausmai, padidėjęs spaudimas, kvėpavimo bei virškinimo sutrikimai.

KAIP UŽTIKRINTI, KAD AZARTINIAI LOŠIMAI LIKTŲ TIK PRAMOGA


Pradėjus lošti kazino žaidimus ar atlikti statymus sporto lažybose, yra itin svarbu išlaikyti saikingumą ir nepasiduodi užvaldžiusioms emocijoms, nes kitaip priimami neapgalvoti sprendimai. Tiek laimėjimo, tiek pralaimėjimo atveju, lošėjas turi išlikti ramus, kad užvaldytas emocijų nepraloštų visų savo turimų piniginių lėšų. Nerekomenduojama žiūrėti į azartinius lošimus, kaip į galimybę papildomai užsidirbti pinigų.

Pradėjus lošti azartinius lošimus, rekomenduojama nusistatyti:

  • pinigų sumą, kurią lošėjas galėtų sau leisti per tam tikrą laikotarpį, pvz. mėnesį, savaitę ar dieną pralošti. Pinigų suma, skirta azartiniams lošimams, negali sudaryti didžiosios išlaidų dalies ir įtakoti kasdienio gyvenimo.
  • laiką, kurį gali praleisti azartinių lošimų portaluose. Nusistačius laiko limitą arba tikslų laiko intervalą, lošėjas apsaugo save nuo nuolatinio lošimo, kas gali sukelti priklausomybę.

LIMITAI LOŠĖJO SĄSKAITOJE


Vienas geriausių būdų sumažinti probleminio lošimo riziką – limitai lošėjo sąskaitoje. Nustatyti limitai neleidžia lošėjams peržengti nustatytų ribų ir pasiekus limitą nebeleidžia lošti toliau.

Lošėjo limtai gali:

  1. Riboti didžiausią pinigų sumą, kurią lošėjas gali statyti per tam tikrą laikotarpį arba vieno nenutraukiamo lošimo metu;
  2. Riboti didžiausią vieno statymo sumą;
  3. Nustatyti vieno lošimo, kuriame lošėjas lošia nuo lošimo pradžios nenutraukiamai (be pertraukos), laiko limitą, kuriam suėjus lošėjui turi būti nutraukta galimybė dalyvauti nuotoliniame lošime.

Norėdami nustatyti savo paskyros limitus, kreipkitės el. pašto adresu: pagalba@topsport.lt

KREIPTIS PAGALBOS NĖRA SILPNUMO ŽENKLAS


Kreiptis pagalbos niekada nėra vėlu. Pagalba yra suteikiama kiekvienam, kuris kenčia nuo azartinių lošimų. Padėti sau ir aplinkiniams, kurie kenčia nuo azartinio lošimo galima visada.

 

Pagalbos galite kreiptis

Lošimų priežiūros tarnyba
Ukmergės g. 222, Vilnius
(8-5) 233 62 46
info@lpt.lt
https://lpt.lrv.lt/

Anoniminiai lošėjai
anoniminiailosejai@gmail.com

 

Konsultacijos apie atsakingą lošimą

Galimybė įsitraukti į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą
https://nebenoriu-losti.lt/

Galimybė įsitraukti į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą
https://nelosti.lpt.lt/ext