Draudžiama lošti nuotolinius stalo lošimus ir lošimus a kategorijos automatais asmenims, kuriems nėra sukakę 21 metai. Draudžiama lošti asmenims, kuriems nėra sukakę 18 metų. įspėjame: neatsakingas lošimas gali tapti priklausomybės nuo azartinių lošimų priežastimi

Lažybų pasiūla 45 852

E-Sportas Live

Krepšinis

NBA
Deja, bet šiuo metu NBA nevyksta
Pasirinkite iš kitų populiariausių lažybų!

Populiariausia krepšinio lyga NBA

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) yra pati populiariausia ir stipriausia krepšinio lyga pasaulyje. Joje iš viso varžosi 30 krepšinio klubų, dar kitaip vadinamų franšizių. NBA žaidžia 29 Jungtinių Amerikos Valstijų klubai bei viena komanda iš Kanados. Krepšinis JAV, būtent dėl NBA, yra laikomas didžiuoju JAV sportu, kartu su amerikietišku futbolu, beisbolu bei ledo rituliu.

NBA buvo įkurta 1946-aisiais Niujorko mieste ir vadinosi Amerikos krepšinio asociacija (BAA). Toks pavadinimas gyvavo tik tris metus, kai 1949-aisiais buvo pervadinta į Nacionalinę krepšinio lygą (NBL). Visos komandos per reguliarųjį sezoną sužaidžia po 82 rungtynes, o sezonas vyksta nuo spalio iki balandžio. Tiesa, po reguliariojo sezono dar vyksta atkrintamosios, kurių kiekvienoje serijoje yra kovojama iki keturių pergalių. Nuo 2015-ųjų NBA atletai yra geriausiai apmokami sportininkai pasaulyje, žiūrint į metinį vidurkį. Tiesa, NBA pagal pelną yra tik trečioje vietoje JAV ir nusileidžia amerikietiško futbolo lygai NFL bei beisbolo lygai MLB.

Bostono „Celtics“ komandos dominavimas, Wiltas Chamberlainas ir Los Andželo „Lakers“ kilimas

1957-aisiais naujokas vidurio puolėjas Billas Russellas prisijungė prie vienos geriausių tuometinių komandų ir per 13 sezonų iškovojo net 11 NBA titulų. 1959-aisiais į lygą atėjo Wiltas Chamberlainas, kuris pasiekė ne vieną individualų rekordą, kuris, panašu, nebus pagerintas niekada. Tuometinė „Golden State Warriors“ superžvaigždė per vienerias rungtynes buvo pelnęs net 100 taškų. Būtent Chamberlaino ir Russello priešprieša ir dvikovos tapo viena įspūdingiausių visoje JAV sporto istorijoje. „Celtics“ iškovojo aštuonis titulus iš eilės ir tai yra ilgiausia serija visoje NBA istorijoje.

1967-aisiais į NBA atėjo kita žvaigždė Kareemas Abdul-Jabbaras, kuris tapo tikra legenda. Vidurio puolėjas tapo rezultatyviausiu visų laikų krepšininku, o didžiausią karjeros dalį praleido „Lakers“ gretose. Su ja Abdul-Jabbaras tapo NBA čempionu penkis kartus. Kartą prieš tai jis laimėjo NBA titulą ir su Milvokio „Bucks“ ekipa. Negana to, Abdul-Kabbaras buvo pripažintas naudingiausiu sezono krepšininku net šešis kartus.

NBA augimas ir lygą sudrebinęs Michaelas Jordanas

1979-aisiais NBA pridėjo tritaškio liniją, o būtent tais pačiais metais į lygą atėjo ir legendiniai Larry Birdas ir Magicas Johnsonas. Būtent šiuo laikotarpiu pradėjo sparčiai augti NBA populiarumas, o galiausiai 1984-aisiais NBA sudrebino ir geriausiu visų laikų krepšininku laikomas Michaelas Jordanas. Būtent jis padėjo NBA lygai augti dar sparčiau ir iškilti dar ryškiau. 1991-1998 metais prasidėjo Jordano ir Scottie Pippeno dominavimas, kai jie sugebėjo iškovoti šešis NBA titulus per šį laikotarpį. 1995-aisiais NBA atsirado ir Kanados ekipos – Vankuverio „Grizzlies“ ir Toronto „Raptors“. O dar po metų NBA įkūrė ir moterų lygą WNBA.

Dominuojančios komandos NBA

NBA pirmenybėse išsiskiria dvi dominuojančios NBA komandos: Bostono „Celtics“ ir Los Andželo „Lakers“. Abi komandos  yra daugiausiai kartų tapusios NBA čempionėmis – po17 kartų. Toliau rikiuojasi po šešis titulus turinčios „Golden State Warriors“ ir Čikagos „Bulls“. Pastaroji visus titulus iškovojo su Michaelu Jordanu, kai „Warriors“ pavijo „Bulls“ po Stepheno Curry dominavimo. Penkis titulus yra iškovojusi San Antonijaus „Spurs ekipa, o po tris savo sąskaitoje turi Filadelfijos „76ers“, Detroito „Pistons“ ir Majamio „Heat“ ekipos. Po du titulus per istoriją iškovojo Niujorko „Knicks“ ir Hjustono „Rockets“. Tuo tarpu po vieną titulą turi Klivlendo „Cavaliers“, Atlantos „Hawks“, Vašingtono „Wizards“, Oklahomos „Thunder“, kuri jį iškovojo kaip Sietlo „SuperSonics“, Portlando „Trail Blazers“, Milvokio „Bucks“, Dalaso „Mavericks“, jau neegzistuojanti Baltimorės „Bullets“, Ročesterio „Royals“, kuri dabar yra Sakramento „Kings“ bei Toronto „Raptors“. NBA pirmenybėse dar yra likusi ne viena komanda, kuri nėra iškovojusi nė vieno titulo ir dar net nėra buvusi NBA finale. 

Lažybų kortelė

Jūsų lažybų kortelė tuščia. Norėdami atlikti statymą išsirinkite įvykio baigtį pasiūloje.