Draudžiama lošti nuotolinius stalo lošimus ir lošimus a kategorijos automatais asmenims, kuriems nėra sukakę 21 metai. Draudžiama lošti asmenims, kuriems nėra sukakę 18 metų. įspėjame: neatsakingas lošimas gali tapti priklausomybės nuo azartinių lošimų priežastimi

Krepšinis

rytoj 02:30
#81
#81
Miami Heat
2,46
X
13,00
Boston Celtics
1,69
spal. 01 23:55
#65500
#65500
Los Angeles Lakers
1,28
spal. 01 23:55
#65527
#65527
Miami Heat
6,00
spal. 01 23:55
#65507
#65507
Boston Celtics
8,00

Populiariausia krepšinio lyga ir sau lygių neturinti NBA

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) yra pati populiariausia ir stipriausia krepšinio lyga pasaulyje. Joje iš viso varžosi 30 krepšinio klubų, dar kitaip vadinamų franšizių. NBA žaidžia 29 Jungtinių Amerikos Valstijų klubai bei viena komanda iš Kanados. Krepšinis JAV, būtent dėl NBA, yra laikomas didžiuoju JAV sportu, kartu su amerikietišku futbolu, beisbolu bei ledo rituliu.

NBA buvo įkurta 1946-aisiais Niujorko mieste ir vadinosi Amerikos krepšinio asociacija (BAA). Toks pavadinimas gyvavo tik tris metus, kai 1949-aisiais buvo pervadinta į Nacionalinę krepšinio lygą (NBL). Visos komandos per reguliarųjį sezoną sužaidžia po 82 rungtynes, o sezonas vyksta nuo spalio iki balandžio. Tiesa, po reguliariojo sezono dar vyksta atkrintamosios, kurių kiekvienoje serijoje yra kovojama iki keturių pergalių. Nuo 2015-ųjų NBA atletai yra geriausiai apmokami sportininkai pasaulyje, žiūrint į metinį vidurkį. Tiesa, NBA pagal pelną yra tik trečioje vietoje JAV ir nusileidžia amerikietiško futbolo lygai NFL bei beisbolo lygai MLB.

Bostono „Celtics“ komandos dominavimas, Wiltas Chamberlainas ir Los Andželo „Lakers“ kilimas

1957-aisiais naujokas vidurio puolėjas Billas Russellas prisijungė prie vienos geriausių tuometinių komandų ir per 13 sezonų iškovojo net 11 NBA titulų. 1959-aisiais į lygą atėjo Wiltas Chamberlainas, kuris pasiekė ne vieną individualų rekordą, kuris, panašu, nebus pagerintas niekada. Tuometinė „Golden State Warriors“ superžvaigždė per vienerias rungtynes buvo pelnęs net 100 taškų. Būtent Chamberlaino ir Russello priešprieša ir dvikovos tapo viena įspūdingiausių visoje JAV sporto istorijoje. „Celtics“ iškovojo aštuonis titulus iš eilės ir tai yra ilgiausia serija visoje NBA istorijoje.

1967-aisiais į NBA atėjo kita žvaigždė Kareemas Abdul-Jabbaras, kuris tapo tikra legenda. Vidurio puolėjas tapo rezultatyviausiu visų laikų krepšininku, o didžiausią karjeros dalį praleido „Lakers“ gretose. Su ja Abdul-Jabbaras tapo NBA čempionu penkis kartus. Kartą prieš tai jis laimėjo NBA titulą ir su Milvokio „Bucks“ ekipa. Negana to, Abdul-Kabbaras buvo pripažintas naudingiausiu sezono krepšininku net šešis kartus.

NBA augimas ir lygą sudrebinęs Michaelas Jordanas

1979-aisiais NBA pridėjo tritaškio liniją, o būtent tais pačiais metais į lygą atėjo ir legendiniai Larry Birdas ir Magicas Johnsonas. Būtent šiuo laikotarpiu pradėjo sparčiai augti NBA populiarumas, o galiausiai 1984-aisiais NBA sudrebino ir geriausiu visų laikų krepšininku laikomas Michaelas Jordanas. Būtent jis padėjo NBA lygai augti dar sparčiau ir iškilti dar ryškiau. 1991-1998 metais prasidėjo Jordano ir Scottie Pippeno dominavimas, kai jie sugebėjo iškovoti šešis NBA titulus per šį laikotarpį. 1995-aisiais NBA atsirado ir Kanados ekipos – Vankuverio „Grizzlies“ ir Toronto „Raptors“. O dar po metų NBA įkūrė ir moterų lygą WNBA.

Dominuojančios komandos NBA

NBA pirmenybėse išsiskiria dvi dominuojančios NBA komandos: Bostono „Celtics“ ir Los Andželo „Lakers“. „Celtics“ yra daugiausiai kartų tapusi NBA čempione – 17 kartų. Tuo tarpu „Lakers“ čempione tapo 16 kartų ir turi puikias galimybes pasivyti „Celtics“ komandą pagal šį skaičių. Toliau rikiuojasi po šešis titulus turinčios „Golden State Warriors“ ir Čikagos „Bulls“. Pastaroji visus titulus iškovojo su Michaelu Jordanu, kai „Warriors“ pavijo „Bulls“ po Stepheno Curry dominavimo. Penkis titulus yra iškovojusi San Antonijaus „Sours ekipa, o po tris savo sąskaitoje turi Filadelfijos „76ers“, Detroito „Pistons“ ir Majamio „Heat“ ekipos. Po du titulus per istoriją iškovojo Niujorko „Knicks“ ir Hjustono „Rockets“. Tuo tarpu po vieną titulą turi Klivlendo „Cavaliers“, Atlantos „Hawks“, Vašingtono „Wizards“, Oklahomos „Thunder“, kuri jį iškovojo kaip Sietlo „SuperSonics“, Portlando „Trail Blazers“, Milvokio „Bucks“, Dalaso „Mavericks“, jau neegzistuojanti Baltimorės „Bullets“, Ročesterio „Royals“, kuri dabar yra Sakramento „Kings“ bei Toronto „Raptors“. NBA pirmenybėse dar yra likusi ne viena komanda, kuri nėra iškovojusi nė vieno titulo ir dar net nėra buvusi NBA finale. Galbūt šie metai bus kitokie ir čempionų sąrašą papildys nauja ekipa?

Stipriausios krepšinio lygos NBA statymai lietuviškiausioje lažybų bendrovėje Lietuvoje TOPsport

Lietuviškiausioje lažybų bendrovėje TOPsport NBA statymu gausa tiesiog stebina visus lažybų mėgėjus. Čia sporto fanai randa ne tik įprastus statymus dėl rungtynių nugalėtojų, tačiau kur kas daugiau. NBA mėgėjai gali statyti, ar rungtynėse prireiks pratęsimo, kas laimės pirmą rungtynių pusę, kas laimės trečią kėlinį, ar pelnytų taškų skaičius bus lyginis ar nelyginis, kokiu pranašumu laimės viena ar kita ekipa, kiek iš viso komandos pelnys taškų tiek atskirai, tiek kartu, kiek pelnys kuris krepšininkas ir kas bus rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Ir visi šie statymai yra vos rungtynėse, kai jų kur kas daugiau yra ilgalaikių.

Ilgalaikėje pasiūloje NBA fanai gali taip pat rasti ir įvairiausius statymus, kurie paaiškės tik pasibaigus sezonui. Krepšinio fanai gali statyti, kas šį sezoną taps NBA čempionu, kas gali laimėti Rytų konferenciją bei Vakarų konferenciją, kas pateks į finalą, kas pateks į atkrintamąsias varžybas. Taip pat NBA gerbėjai gali atlikti statymus, kas iškovos šio sezono reguliariojo sezono MVP, kas taps metų naujoku, kas iškovos geriausio šeštojo žaidėjo apdovanojimą, geriausiai besiginančio žaidėjo apdovanojimą, kas taps metų treneriu ir dar daugiau. Visi statymai gali būti atlikti sezono eigoje, o puikūs laimėjimai jau lauks praūžus visam ilgam NBA sezonui.

Lažybų kortelė

Jūsų lažybų kortelė tuščia. Norėdami atlikti statymą išsirinkite įvykio baigtį pasiūloje.