„US Open“ startas: už R. Berankį mažesnis varžovas ir prognozuojamas N. Djokovičiaus istorinis pasiekimas

Ketvirtas ir paskutinis šių metų didžiojo kirčio turnyras „US Open“ kelia itin daug klausimų, į kuriuos bus atsakyta per dvi savaites.

Dėl pirmojo didžiojo kirčio titulo kovojantys naujosios kartos tenisininkai mėgins mesti iššūkį nenugalimam Novakui Djokovičiui, kuris mėgins iškovoti jau ketvirtąjį didžiojo kirčio apdovanojimą šį sezoną. Kol kas tai pasiekti per teniso istoriją yra pavykę vos dviem tenisininkams: Donui Badge‘ui (1938) bei dukart tai padariusiam australui Rodui Laveriui (1962 ir 1969).

Pirmoji pasaulio raketė prieš tai dukart buvo sugebėjęs iškovoti  tris didžiojo kirčio titulus per sezoną, tačiau abu kartus jam pritrūko „Roland Garros“ pergalės.

Serbui iššūkį mėgins mesti galingasis Daniilas Medvedevas, puikią sportinę formą demonstruojantis Alexanderis Zverevas bei „French Open“ finale nervus N. Djokovičiui patampęs Stefanos Tsitsipas.

TOPsport ekspertai N. Djokovičiaus šansus tapti pirmuoju šio amžiaus tenisininku iškovojusiu visus keturis didžiojo kirčio titulus per sezoną vertina 60 proc. Iškovoti pirmąjį didžiojo kirčio turnyro titulą D. Medvedevo šansus vertina 15 proc., A. Zverevo – 12 proc., o S. Tsitsipo – 10 proc.

Savo pajėgumą „US Open“ turnyre mėgins pademonstruoti ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis. Praėjusiais metais lietuvis JAV turnyre pasiekė trečiąjį raundą ir pagerino savo asmeninį rekordą „US Open“ turnyre bei pakartojo visų didžiojo kirčio turnyrų rekordą.

Vis dėlto, šiais metais lietuviui pakartoti tokią sėkmę gali ir nepavykti. 175 cm 31-erių tenisininkui burtai nenusišypsojo ir jau pirmajame raunde vilnietis kovos su 14-ąją pasaulio rakete Diego Shwartzmanu. Įdomu tai, jog R. Berankis, neįprastai sau, turės ūgio pranašumą prieš argentinietį, kurio ūgis siekia 170 cm.

TOPsport lažybininkai lietuvio šansus vertina atsargiai ir jo pergalės tikimybę vertina 20 proc. D. Shwartzmano šansai žengti į antrąjį raundą yra vertinami 80 proc.