UEFA Čempionų lygos finalas tiesiogiai: tvarkaraštis, prognozės, komandos ir stadionas

By 2024-05-09 Futbolas

UEFA Čempionų lyga pasiekė savo apogėjų – dvi stipriausios Europos komandos jau ruošiasi įspūdingai kovai senojo žemyno futbolo širdyje – „Wembley“ stadione Londone.

Visgi, Anglijos atstovų Čempionų lygos finale bus minimaliai, kadangi finale susitiks Ispanijos ir Vokietijos milžinai – Madrido „Real“ bei Dortmundo „Borussia“.

Tiesa, abejose ekipose itin svarbius vaidmenis užima britai – „Real“ gretose viena iš pagrindinių ašių yra Jude‘as Bellinghamas, kai Dortmunde nuomos pagrindais rungtyniauja ir vėl į fantastišką lygį savo žaidimą pakėlęs Jadonas Sancho.

ČEMPIONŲ LYGOS LAŽYBOS

UEFA Čempionų lygos finalas: kur ir kada vyks?

2023-24 metų sezono kulminacija įvyks istoriniame Londono „Wembley“ stadione.

Geriausi iš geriausių paaiškės prestižiniame ir išsvajotame „Wembley“ stadione šeštadienį, birželio 1 dieną. Tai bus 69-asis elitinio Europos turnyro finalas ir 32-asis nuo to laiko, kai turnyras buvo pradėtas vadinti UEFA Čempionų lyga.

Tai bus jau trečias kartas, kai UEFA Čempionų lygos finalas yra rengiamas Londone. Prieš tai jis buvo 2011-aisiais ir 2013-aisiais. Pirmajame finale „Barcelona“ sugebėjo įveikti „Manchester United“, o 2013-aisiais „Bayern“ įveikė tą pačią „Borussia“, kuri sugrįžta į Londoną išspręsti nebaigtų reikalų.

Tuo tarpų kitų metų UEFA Čempionų lygos finalas bus rengiamas Miunchene, „Allianz Arena“ stadione, „Bayern“ ekipos namuose.

UEFA Čempionų lygos finalas: kas žais finale?

UEFA Čempionų lygos finale susitiks jau karūnuota Ispanijos čempionė Madrido „Real“ ir dėl vietos kitų metų Čempionų lygoje Vokietijoje kovojanti Dortmundo „Borussia“.

Jeigu prieš sezoną buvo galima tikėtis galingojo „Real“ finale, tai „Borussia“ ekipos sezoną geriausiai apibūdina komandos gynėjo Mattso Hummelso citata po sėkmingo pusfinalio.

„Visi norėjo per burtus gauti mus, tai mes tiesiog nuėjome iki finalo, kad kuo daugiau komandų, galėtų pažaisti su mumis“ , – teigė Vokietijos rinktinės narys ir vienas „Borussia“ ekipos veteranų.

Dortmundo ekipa buvo viena iš autsaiderių viso sezono metu, o tai parodo ir jų rezultatai „Bundesliga“ pirmenybėse. Vos penktoje vietoje „Bundesliga“ pirmenybėse žengianti BVB bus itin ryški finalo autsaiderė, tačiau iki finalo nugalėti klubai gali ramiai sakyti – „Borussia“ – itin pavojingas varžovas.

Dortmundo ekipa jau grupių etape turėjo itin rimtų išbandymų ir kovodama su Paryžiaus „Saint-Germain“, „AC Milan“ bei „Newcastle“ sugebėjo užimti pirmąją vietą.

Atkrintamųjų starte Dortmundas susitvarkė su PSV, ketvirtfinalyje įveikė Madrido „Atletico“, o pusfinalyje dukart įveikė ir ambicijų nestokojančią PSG ekipą.

„Real“ ekipa, tuo tarpu, turi visai kitokį sezoną. Čempionų lygos grupių etape „karališkasis“ klubas iškovojo visas šešias pergales įveikdamas „Napoli“, „Braga“ ir Berlyno „Union“.

Aštuntfinalyje madridiečiai įveikė „RB Leipzig“, o ketvirtfinalyje, tik po įspūdingos baudinių serijos palaužė „Manchester City“. Pusfinalyje „Real“ po itin dramatiškos kovos įveikė ir „Bayern“ ekipą.

Įdomu tai, kad šešias pergales iš tiek pat galimų pasiekusi „Real“, atkrintamosiose per šešis mačus iškovojo tik dvi pergales per pagrindinį rungtynių laiką – keturi mačia pasibaigė esant lygiam rezultatui.

UEFA Čempionų lygos finalas: prognozės

Finale itin ryškiu favoritu yra laikomas „Real“ klubas. Tai, kad Madrido ekipa eilinį sykį iškovos Čempionų lygos titulą yra vertinama net 70 proc. tikimybe, kai „Borussia“ šansai tai padaryti – 30 proc.

Įdomu tai, jog prognozuojama, kad Dortmundo ekipos geriausi šansai iškovoti išsvajotąjį trofėjų – pratęsimo metu.

„Borussia“ galimybėmis per pagrindinį laiką pasiekti pergalę – smarkiai abejojama.

Tiesa, prognozuojama, kad abu klubai finale sugebės įmušti bent po vieną įvartį, o pratęsimo tikimybė yra įvertina 25 proc.

UEFA Čempionų lygos finalas tiesiogiai

UEFA Čempionų lygos finalo tiesioginę transliaciją galite stebėti Go3 televizijoje.