Europos futbolo čempionato pirmasis turas: staigmenos, išgąsčiai ir didėjanti įtampa

By 2021-06-16 Sporto apžvalgos

Europos futbolo čempionatas 2020 įgauna rimtą pagreitį, o praūžus pirmajam grupių etapo turui darosi vis aiškiau, ko galima tikėtis iš komandų.

TOPsport kviečia futbolo aistruolius apžvelgti kiekvienos grupės kovas ir dar geriau pasiruošti antrajam grupių etapo turui.

A grupė

A grupės kovos, kaip ir įprastai, atidarė Europos futbolo čempionatą. Šioje grupėje pirmiausia startavo Italijos ir Turkijos rinktinės, o jų dvikova pasibaigė be staigmenų: Italija šventė pergalę 3:0. Favoritės etiketę turinti Italija ją sugebėjo išlaikyti, o turkai patyrė jokių nuostabų nesukėlusį pralaimėjimą.

Tuo tarpu antroje grupės dvikovoje susigrūmė Velso ir Šveicarijos rinktinės. Jų dvikovos pabaiga turėjo kaip reikiant nudžiuginti turkus, kadangi Velsas ir Šveicarija sužaidė lygiosiomis 1:1. Įnirtingoje kovoje dėl antrosios vietos jokio pranašumo nesugebėjo įgauti nė viena komanda.

Jau šį vakarą į kovą ir vėl stojančios A grupės komandos gali atsakyti į daug klausimų. Italija iškovojusi dar vieną pergalę jau užsitikrintų patekimą į kitą etapą. Italai šį vakarą susikaus su Šveicarija, o Velsas su Turkija. Velso rinktinei ši kova gali būti žūtbūtinė. Neiškovojus pergalės ir prieš Turkiją, šansai patekti į kitą etapą būtų minimalūs, kadangi jau liktų tik rungtynės su grupės lydere Italija. Tuo tarpu Turkija dar turės vieną bandymą prieš šveicarus, nebent pastarieji pateiktų staigmeną ir įveiktų Italijos rinktinę, tuomet Turkija pralaimėjimo atveju jau kovotų tik dėl trečiosios vietos grupėje.

B grupė

B grupės kovos buvo visai kitokios. Čempionatą užtikrinta pergale pradėjo Belgijos rinktinė, kuri 3:0 susitvarkė su rusais. Tuo tarpu pirmajame istorijoje čempionate kovojanti Suomija iškovojo pergalę, tačiau ne tokią, apie kurią svajojo. Suomiai 1:0 palaužė Danijos rinktinę, tačiau pastarosios mintyse buvo tikrai ne futbolas. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje širdies smūgį patyrė danų lyderis Christianas Eriksenas, tačiau dėka greitos danų futbolininkų, teisėjo ir medikų reakcijos futbolininkas buvo atgaivintas, o rungtynės pratęstos už kelių valandų. Suomiai antrajame kėlinyje įmušė istorinį įvartį, tačiau jo net nešventė.

Belgijos rinktinė kitame mače kovos su nukentėjusia Danijos komanda, o su šia pergale galėtų žengti didelį žingsnį kito etapo link. Tuo tarpu suomiai susikaus su nuskriausta Rusija. Jeigu iš suomių niekas nesitikėjo nė vieno iškovoto taško, tai dabar apetitas kyla bevalgant. Suomiai mėgins pasinaudot atsiradusiu šansu, o jeigu jie sugebėtų įveikti ir rusus, o Belgija iškovoti pergalę prieš danus, jie užsitikrintų vietą aštuntfinalyje dar nesibaigus grupių etapui.

Vis dėlto, jeigu suomiai sukluptų, jiems taptų labai sunku kovoti dėl antrosios vietos, kadangi paskutiniame ture jų lauks belgai, kai Rusija ir Danija kovos tarpusavyje.

C grupė

C grupės kovos prasidėjo be jokių staigmenų: Austrija užtikrintai 3:1 įveikė Šiaurės Makedoniją, kai Olandai nors ir turėjo pavargti, bet vis tiek palaužė ukrainiečius 3:2.

Kitame ture susirems dabartiniai lygos lyderiai ir dabartiniai lygos autsaideriai. Tikrai apie aštuntfinalį galvojanti Ukrainos rinktinė privalo susitvarkyti su Šiaurės Makedonija ir viską palikti lemiamam turui su austrais. Tuo tarpu austrai pateikę nedidelę staigmeną prieš strigusius olandus žengtų milžinišką žingsnį aštuntfinalio link, o iškovoję pergalę jau viena koja ir būtų kitame etape.

Tuo tarpu Šiaurės Makedonijos tikslai ir toliau išlieka minimalūs – garbingai sukovoti grupių etape. Vis dėlto, jie kaip reikiant galėtų sujaukti visas Ukrainos rinktinės kortas kovoje dėl kito etapo.

D grupė

D grupės batalijos prasidėjo lyderių dvikova ir antrosios lentelės pusės rungtynėmis. D grupę atidarė dėl patekimo kovojančios Čekijos ir Škotijos rinktinės. Vis dėlto, škotų sugrįžimas į senojo žemyno pirmenybes nebuvo sėkmingas. Patrikas Schickas dviem įvarčiais, iš kurių vienas buvo iš aikštės vidurio, pražudė škotus ir Čekija šventė itin svarbią pergalę 2:0.

Antrajame grupės mače susitiko favoritės Anglija ir Kroatija. Žiūrovai neišvydo įspūdingo reginio ir ganėtinai ramiose rungtynėse triumfavo anglai po Raheemo Sterlingo įvarčio 1:0.

Antrajame ture futbolo fanai pamatys ir britišką derbį, kuriame grumsis anglai ir škotai. Anglija galėtų užsitikrinti vietą aštuntfinalyje, kai škotams liktų jau tik teoriniai šansai pralaimėjus ir kaimynams. Kitose grupės rungtynėse Kroatija mėgins reabilituotis ir taškais pavyti čekus, kai pastariesiems tai bus galimybė nustebinti futbolo ekspertus ir puikiu savo žaidimu viena koja atsidurti aštuntfinalyje.

@topsportofficialGražiausias Euro 2020 įvartis??? ##football ##euro2020 ##czech ##schick ##scotland ##foryou ##foryoupage ##fy ##fyp ##goal♬ original sound – TOPsport

E grupė

E grupė buvo toji grupė, kurioje pasipylė staigmenos. Pirmose grupės rungtynėse tarp Lenkijos ir Slovakijos niekas daug nesitikėjo iš pastarųjų. Vis dėlto, lenkai mušė į savo vartus, rungtynes užbaigė mažumoje ir patyrė netikėtą pralaimėjimą slovakams 1:2.

Tuo tarpu kitose rungtynėse Ispanijos rinktinė atliko beveik 1000 perdavimų, tačiau net ir 86% kontroliuotas kamuolys nepadėjo iškovoti pergalės. Ispanija su Švedija sužaidė 0:0 ir šioje grupėje po pirmojo turo kilo daugiau klausimų negu atsakymų.

Antrajame ture slovakai mėgins pratęsti savo staigmenas ir ant menčių paguldyti dar ir švedus. Šiame mače nereikėtų tikėtis tokios intensyvios švedų gynybos, kadangi jiems trys taškai yra būtini norint keliauti toliau.

Tuo tarpu tiek ispanai, tiek lenkai, kurie netikėtai barstė taškus kovos dėl pirmosios pergalės. Favoritė Ispanija darys viską, jog pagerintų savo galimybes kovoti dėl pirmosios vietos grupėje, kai tuo tarpu su 0 taškų po dviejų rungtynių likę lenkai kaip reikiant susikomplikuotų savo situaciją.

F grupė

Mirtininkų grupė prasidėjo itin atkaklia Portugalijos ir Vengrijos dvikova. Pastaroji laikėsi daugiau negu 80 minučių, tačiau Europos čempionai įjungė dar aukštesnę pavarą pačioje rungtynių pabaigoje ir nepaliko savo varžovams jokių vilčių – 3:0.

Tuo tarpu tikroje pirmojo turo puošmenoje pergalę sugebėjo iškovoti Prancūzijos rinktinė, kuri 1:0 palaužė vokiečius. Vienintelio įvarčio autorius buvo Vokietijos rinktinės gynėjas Matsas Hummelsas kamuolį nukreipęs į savo vartus.

Antrajame ture Prancūzija galės jau užsitikrinti vietą aštuntfinalyje susitvarkiusi su Vengrija, kai vokiečiams teks kovoti dėl žūtbūtinės pergalės prieš Portugaliją. Jeigu Vokietija pralaimėtų ir Europos čempionams, o prancūzai įveiktų grupės autsaiderę, 2014-ųjų pasaulio čempionai kovotų jau tik dėl trečiosios vietos grupėje.

@topsportofficialTokia ta didžioji futbolo šventė ##euro2020 ##germany ##france ##rudiger ##pogba ##biting ##football ##unsportsmanlike ##foryoupage ##foryou ##fyp ##fy♬ original sound – TOPsport