Eurolygos finalo ketvertas (Final 4): kur vyks, komandos, tvarkaraštis ir lietuviai

By 2024-05-23 Eurolyga, Krepšinis

Eurolygos sezonas pasiekė savo kulminaciją – finalo ketvertą. Keturios stipriausios Europos krepšinio komandos susitiks Berlyne, kur aiškinsis, kam atiteks Eurolygos čempionų vardas.

Eurolygos finaliniame ketverte netruks ir lietuviškų akcentų – Atėnų „Panathinaikos“ gretose rungtyniauja Marius Grigonis, kai tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius atvedė Stambulo „Fenerbahče“ į ketvertą kaip vyriausiasis treneris.

EUROLYGOS LAŽYBOS

Eurolygos finalinis ketvertas (Final 4): kur vyks?

Eurolygos finalinis ketvertas išais metais keliasi į Vokietijos sostinę Berlyną. Praėjusiais metais, paskelbus, jog 2023-ųjų finalinis ketvertas vyks Kaune, Lietuvoje, buvo iškart paskelbta, jog 2024-aisiais Europos krepšinio elitas rinksis Berlyne.

Berlyno „Uber“ arena buvo atidaryta 2008-aisiais, o jos konstrukcija kainavo net 165 mlijonus eurų.

Šioje arenoje Eurolygoje rungtyniauja ir Berlyno ALBA. Namų rungtynes taip pat žaidžia ir sostinės ledo ritulio ekipa „Eisbaren“.

Krepšinio rungtynėse Berlyno „Uber“ arenoje gali lankytis 14 500 žiūrovų. Tai yra septinta didžiausia Eurolygos arena. Didesnėse arenose žaidžia tik Belgrado „Partizan“ su Belgrado „Crvena Zvezda“ (ta pati arena), Atėnų „Panathinaikos“, Madrido „Real“, Stambulo „Anadolu Efes“, Vitorijos „Baskonia“ bei Kauno „Žalgiris“.

Tai bus jau antrasis Eurolygos Finalo ketvertas šioje arenoje. Prieš tai stipriausi žemyno klubai čia rinkosi atsakyti į visus likusius 2008-09 metų sezono klausimus. Tuomet triumfavo „Panathinaikos“, kuri ir žais šiame finaliniame ketverte, bet taip pat joje žaidė ir Š. Jasikevičius, kuris į Berlyną šį kartą atvyksta su „Fenerbahče“ spalvomis.

Eurolygos finalo ketvertas (Final 4): komandos

Šiame Eurolygos finaliniame ketverte naujokų nebus. Kiekviena iš dalyvaujančių komandų jau yra žaidusi ketverte, o mažiausiai patyrusi „Fenerbahče“ tai yra dariusi net penkis kartus.

Visos Finalo ketverto komandos:

  • Madrido „Real“ (14-as finalo ketvertas)
  • Pirėjo „Olympiacos“ (14-as finalo ketvertas)
  • Atėnų „Panathinaikos“ (12-as finalo ketvertas)
  • Stambulo „Fenerbahče“ (6-as finalo ketvertas)

Stambulo ekipos atvejis yra išskirtinis. Jie pirmąjį kartą į ketvertą pateko dar 2015-aisiasi ir po to žaidė juose penkis metus iš eilės. Visgi, po to sekė penkių sezonų pertrauka ir jie sugrįžo, kur jau buvo pripratę būti.

„PAO“ situacija yra dar liūdnesnė. Tiesiog nuo 2007-ųjų pradėję dominuoti, „PAO“ iškovojo tris titulus penkis sezonus, dar 2012-aisiais kartą pateko į finalo ketvertą, tačiau nuo to laiko taip iki galutinės sezono fazės ir nebuvo nusigavusi.

Štai „Real“ ir „Oly“ šią sceną žino itin gerai. Būtent šios dvi komandos varžėsi praėjusių metų finale, kai po Sergio Llullo pergalingo metimo triumfavo „Real“.

Madrido ekipa Eurolygą yra laimėjusi penkis kartus, „Olympiacos“ tris, „Panathinaikos“ net šešis, o „Fenerbahče“ – vieną.

Eurolygos finalo ketverto lietuviai

Stambulo „Fenerbahče“ vyr. trenerio pareigas eina Šarūnas Jasikevičius, kuris finaliniame ketverte yra buvęs ne kartą ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris tiek su „Žalgiriu“, tiek „Barcelona“ ekipą.

Kitoje barikadų pusėje bus galima išvysti ir kitą lietuvį – vis var žaidžiantį Marių Grigonį, kuris gina „Panathinaikos“ klubo spalvas ir atlieka svarbų vaidmenį Graikijos klube.

Eurolygos finalinio ketverto tvarkaraštis

  • Gegužės 24 19:00 – „Panathinaikos“ – „Fenerbahče“
  • Gegužės 24 d. 22:00 – „Real“ – „Olympiacos“
  • Gegužės 26 d. 17:00 – dėl trečios vietos
  • Gegužės 26 d. 20:00 – finalas